Kuchyně Kydlíček - Facebook Kuchyně Kydlíček - GOOGLE+

 

 

Návrhy kuchyňských linek, interiérů

Návrhy kuchyňských linek, interiérů

Vždy se snažíme o individuální přístup k zákazníkovi s poskytnutím kompletního servisu. Ten v první fázi přípravy kuchyňské linky zahrnuje především:

 • zaměření v prostorách budoucí kuchyně, konzultace a odborné poradenství
 • grafické návrhy vaší kuchyňské linky či nábytku s využitím moderní výpočetní techniky
 • vyhotovení cenových nabídek až do finální fáze před podepsáním objednávky

Všechny tyto služby jsou od nás ZDARMA.

 

 

Plánujete realizaci nové kuchyňské linky?

Kuchyně je často v domě vnímána jako centrum života a komunikace v rodině. Pořízení nové kuchyně je pro spoustu z nás splněným snem. Realizujte svůj sen a vyberte kuchyňskou linku, která vám bude hezky sloužit.

Jak naplánovat vysněnou kuchyň?

Plánování kuchyně je třeba provést velmi důkladně, protože pokud zde něco zanedbáte, budete s tím muset bojovat příštích pár let.

Uvědomte si, že kuchyňskou linku si pořizujete dvakrát či třikrát za život a je nepřijatelné, aby Vás vaše kuchyňská linka už za pár měsíců omrzela. Důležitá je volba sestavy z hlediska její ergonomie stejně jako nelze zanedbat celkovou podobu vaší budoucí kuchyňské linky. Chyby v dispozičním rozmístění kuchyně a v neergonomicky zvolených proporcích jednotlivých častí jsou přitom méně viditelné a naplno je pocítíte až Vy. Tyto chyby mohou významně snižovat potěšení i z pěkné kuchyně.

Nebojte se zeptat odborníků, všechna lepší kuchyňská studia vám pomohou vaší kuchyňskou linku naplánovat tak, abyste měli všechny činnosti v kuchyni co nejvíce usnadněné a aby pro Vás práce v nové kuchyni byla vždy příjemná.

Výběr kuchyňské linky

Výběr kuchyňské linky rozhodně nebude jednoduchou záležitostí. Výrobců a dodavatelů kuchyňských linek je nepřeberné množství, přičemž kvalita materiálů a provedení je často velmi rozdílná. Stále dopředu jde výroba kuchyňských linek, vyvíjí se stále nové technologie a objevují se nové trendy. Všechny tyto okolnosti vám budou výběr kuchyňské linky ještě více komplikovat.

Dispoziční uspořádání kuchyně

Ideální tvar místnosti pro kuchyňskou linku nelze dost přesně určit. Pokud nestavíte nový domek, musíte často využít tu místnost, kterou máte doma k tomuto účelu určenou.

Aby byla kuchyň tím příjemným místem, které máme rádi, měla by tedy splňovat základní ergonomická pravidla.

Jde o jednoduché ověřené zásady, které pomohou užívat prostor kuchyně co nejlépe. Kuchyňská linka musí umožnit plynulé fungování základních činností, které v kuchyni vykonáváme. Jde o uskladnění, přípravu a konzumaci jídel či další navazující činnosti. Týká se to umývání potravin a nádobí, skladování odpadků, uklízení apod.. Jednotlivé činnosti vychází ze zákonitostí, vyplývajících z procesu přípravy jídel. Dispoziční řešení varného a mycího centra, jeho vztahu k chladničce, kuchyňské spíži a přípravných ploch musí respektovat minimální vzdálenosti, optimální pořadí a intenzitu využívání kuchyňských spotřebičů. Cesta od chladničky by měla pokračovat k odkládací ploše, dále k dřezu a k přípravné ploše až k varnému centru, které může být zakončeno servírovací plochou, tedy stolem, nebo barovou deskou. Přípravná plocha by měla být po obou stranách varného centra, aby bylo dostatek prostoru pro odkládání jak uvařených jídel, tak potravin, určených ke zpracování. Její šířka by neměla být menší než 40 cm. Samostatná přípravná plocha by neměla být menší než 80 cm. Dřez a myčka by měly být v těsné blízkosti, aby bylo ukládání nádobí logicky směřováno od oplachování do myčky co nejkratší cestou. Ukládání odpadků je logické v dřezové skříňce. Systém úložných prostor musí být promyšlený, aby bylo jednoduché jeho použití pro všechny členy rodiny. Mezi třemi základními místy (chladnička, dřez, varná zóna) by měl vzniknout v ideálním případě trojúhelník s co nejkratšími stranami, aby byl pohyb v kuchyni co nejvíce úsporný, současně ale musíme mít dostatek prostoru pro obsluhu všech částí kuchyňské linky.

Komponenty kuchyně, spotřebiče, zásuvky

Všechny komponenty kuchyně a jejich rozměry vychází z rozměrů člověka jako takového, jeho pohybu, způsobu práce a musí tedy splňovat všechny dispoziční a ergonomické požadavky.

Rozměry všech skříněk v kuchyňské sestavě jsou více či méně typizované, vše je v souladu s rozměry kuchyňských spotřebičů, zásuvek, drátěného programu, odpadkových košů a dalších součástí kuchyňské linky. Sortiment skříněk od jednotlivých výrobců se liší, každý výrobce vychází z nějaké modulové řady, atypické provedení skříněk může být u nějakých výrobců komplikované. Velmi důležité je použití vhodných a kvalitních materiálů, jakákoli chyba se časem projeví odřením, poškozením, tvarovou nestálostí a podobně.

Instalace spotřebičů do kuchyně

V návaznosti na dispozici kuchyně a využití moderních technologií je nutné pro kuchyňskou linku rozmístit a připravit instalace.

Napojení elektrospotřebičů a jejich integrace do kuchyňské linky je totiž jednou z podmínek kvalitně ergonomicky řešené kuchyně. Bude nutné připravit odpad, teplou a studenou vodu, elektrické rozvody včetně všech zásuvek a v případě potřeby rovněž připravit napojení plynu. Toto vše je však nejlepší připravit až na základě navržené kuchyňské sestavy a nikoliv naopak.

Kuchyňské spotřebiče, energetická náročnost spotřebičů

V dnešní době si lze v kuchyni jen těžko představit uchovávání potravin bez ledničky, vaření bez sporáku nebo mytí nádobí bez myčky. Aby však tyto dnes téměř běžné kuchyňské spotřebiče vyhověly nárokům jejich budoucích uživatelů, je třeba se seznámit s nabídkou trhu a možnostmi.

Svou roli ve vývoji využití spotřebičů hrála jejich snižující se energetická náročnost, úspora vody, saponátů, času i práce. Ne náhodou si například myčka vydobyla místo na výsluní kuchyně. Úspora vody je při mytí nádobí pomocí dnešních modelů myček značná, zvláště v porovnání s klasickým mytím nádobí. Ať už se domácnost rozhoduje pro pořízení nového kávovaru, digestoře, myčky nebo třeba drtiče odpadků, vždy by se její členové měli zamyslet nad využitím takového spotřebiče.

Při výběru ledničky je třeba zvolit, zda si přejete ledničku vestavnou (schovanou za dvířky kuchyňského nábytku), či volně stojící vkusně a designově ztvárněné, které se v kuchyňském prostoru můžou stát jedinečným kusem „nábytku". Nespornou výhodou volně stojících lednic (například nerezových) jejich větší objem. Klasické lednice určené pro zabudování do nábytku jsou totiž omezeny rozměrově a logicky i objemově. Při volbě volně stojící lednice je důležité, aby byla lednice do nové kuchyně esteticky začleněna a aby se Vám líbila.

Co se týká sporáků či trub, na trhu je mnoho druhů trub s mnoha různými funkcemi, s mnoha druhy ohřevu. Novinkou přípravy teplých jídel v troubách je možnost přípravy jídel v páře, některé přístroje umožňují zdravé vaření v páře. Na trhu jsou nabízeny buď samotné parní trouby, nebo i kombinace k pečení a vaření v páře. Trouby mohou být umístěny buď pod varnou deskou (sporáky), nebo ve vyšší úrovni pro lepší obslužnost. Varné desky jsou nabízeny klasicky buď plynové, nebo elektrické. Novinkou v oblasti jsou indukční sklokeramické varné desky. Principem vaření na těchto plochách je vznik magnetického pole, které nevyvíjí teplo jako tradiční topná spirála, ale pomocí magnetického vlnění ohřívá přímo dno hrnce, díky čemuž je ohřev jídla a příprava pokrmů mnohem rychlejší a úspornější. Podmínkou vaření na indukčních varných deskách je však používání magnetického nádobí, což může přinést vyšší pořizovací náklady.
Běžným způsobem zařizování nové kuchyně je návštěva kuchyňského studia, kde se odehrává i výběr spotřebičů. Kuchyňská studia mají často v nabídce i takzvané sety spotřebičů, které jsou cenově nebo jinak zvýhodněny. Vždy je nutné si uvědomit, jaké potřeby mají spotřebiče splňovat. Jedině tak je totiž možné do kuchyňských zařízení rozumně investovat. Rodina, která hodně pracuje a schází se doma pouze u studené večeře by se měla spíše zaměřit na nákup kvalitní lednice a ušetřit třeba při koupi sporáku, jehož využití bude minimální.

Doplňky do kuchyně pro větší komfort vaření

Nedílnou součástí kuchyňské linky je samozřejmě dřez a baterie. Pro pohodlné užívání dřezu je důležité jeho uspořádání, rozměry, výška osazení atd.

Obecně platí, že čím větší je dřez, tím pohodlnější je manipulace s nádobím při jeho mytí. Výrobci nabízejí nepřeberné množství uspořádání, typů i materiálů dřezů a baterií. Každý zákazník má jiné nároky, požadavky i finanční možnosti.
Mezi další součásti kuchyňské linky lze počítat odpadkový koš. Ukládání odpadků je logické v dřezové skříňce. Vzhledem k jejich třídění je výhodné pořídit tzv. sorter, což je vlastně systém odpadkových košů s plynulým otevíráním a těsnícím víkem. Výběr odpadkových košů či různých sorterů je však rovněž velmi široký a odborník v kuchyňském studiu vám jistě pomůže vybrat ten nejvhodnější pro vaše potřeby.
Speciální doplňky nabízejí řadu možností, jak dále zvýšit komfort vaření, usnadnit a zefektivnit práci v kuchyni. Oblíbenou součástí moderních linek jsou speciální systémy pro zavěšení drobných kuchyňských pomůcek, kuchařky, sklenic, kořenek, utěrky nebo magnetu na přehledné uložení kuchyňských nožů - tzv. závěsný program.

Podlaha kuchyně, pokládka podlahy do kuchyně

Provedení podlahy v kuchyni je dobré promyslet hlavně z hlediska designu.

Je jen na vás jaký druh podlahy zvolíte a jaké provedení kuchyňské linky se vám bude k podlaze hodit. Podlaha by měla být hotova a připravena před samotnou montáží vaší nové kuchyňské linky (s výjimkou některých podlah z linolea, které lze položit až po montáži linky).

Cena kuchyně na zakázku

Cenu kuchyně nelze jednoduše specifikovat. Kuchyňské linky jsou v mnoha různých cenových hladinách, záleží na rozloze linky, velký vliv na cenu mají zvolené materiály, typy použitých skříněk, výsuvů, výklopů apod.

Každý člověk má jiné nároky, požadavky, přání a samozřejmě také finanční možnosti. Kuchyně je pro mnoho lidí takovým malým snem, vysněným místem. Pokud chcete znát cenu vašeho snu, pospěšte do kuchyňského studia a nechte si spolu s odborníky navrhnout kuchyňskou linku, vyhotovit nabídku, vytvořit nákresy a pohledy, aby jste mohli udělat to správné rozhodnutí.

Hlavní zásady při výběru kuchyňského studia

Ať už zvolíte rekonstrukci vaší stávající kuchyně nebo vytvoření nové podoby kuchyně přesně na míru, měli byste si dávat pozor na několik velmi důležitých bodů:

 • Při výběru vhodného kuchyňského studia si pozorně pročtěte jeho reference, případně projdete na specializovaných internetových fórech diskuze, jestli v nich nenarazíte na zkušenosti lidí s vámi vybraných studiem.
 • Vyberte si takové kuchyňské studio, které má dostatečně širokou nabídku korpusů, dveří, materiálů a doplňků, aby jste nebyli při navrhování kuchyně limitováni jen jejich omezenou nabídkou.
 • Nebojte se svoji představu o kuchyni probrat s více studii a vybrat si tak to, které nejlépe splňuje vaše náročné požadavky.
 • Nejdražší neznamená nejlepší! O kvalitě kuchyňské linky nerozhoduje pouze její cena, ale také kvalitní design, zpracování kuchyňské sestavy a také poprodejní servis kuchyní od vybraného studia.
 • V kuchyňském studiu si nechte vše důkladně vysvětlit, a nebojte se zeptat na to, co vás zajímá. Je vhodné se hned na začátku domluvit alespoň na přibližném finančním rozpočtu.
 • Při výběru rozmístění kuchyňských prvků nedejte jen na hezký vzhled, ale dbejte i na funkčnost. Jak funkčnost, tak i design by měli být ve vyváženém poměru.
 • Nechte si od studia vypracovat vizualizaci či 3D model nové podoby kuchyně.
 • V případě, že současně s kuchyňskou sestavou budete měnit i kuchyňské spotřebiče,vyžádejte si od těchto spotřebičů veškeré informace - v poslední době se velká váha klade zejména na energetickou třídu a míru hlučnosti.
 • Při montáži kuchyňské sestavy si ohlídejte, zda odpovídá tomu, na čem jste se s kuchyňským studiem domluvili. Že nic nechybí, a ani, že Vám bylo dodáno něco navíc, co jste nechtěli, ale co budete muset ještě zaplatit.

Pokud jste dočetli až sem, víte aspoň základní věci, které je potřeba znát k tomu, abyste se mohli pustit do nové kuchyně. Nová kuchyň je pro spoustu z nás, něco, jako pracovna, ale i společenská místnost kde se potkává celá rodina. Trávíme v ní spoustu svého času. Přeji Vám, ať vyberete tu správnou kuchyňskou linku, která vám bude hezky sloužit a vy si život s ní pořádně užijete.


Top